Rád bych vám představil textovou hru na motivy knih od Johna Flanagana – Hraničářova učně. Děj se odehrává 70 let před první knihou a naši hrdinové mají jiné, byť podobné starosti i radosti. Můžeš se stát hraničářským učněm, anebo rovnou plnohodnotným hraničářem. Nebo také můžeš zkusit jakékoliv jiné řemeslo či školu zmíněné v knihách, jako třeba bojovou školu po níž se staneš rytířem, či můžeš hrát za jemnou kurýrku v královské diplomatické službě. Možností je mnoho.

Navaž kamarádské i hlubší vztahy s ostatními a společně vyražte vstříc dobrodružství v království Araluenu i za jeho hranicemi.

Děj
——-
Araluenské království vzkvétá pod vládou krále Oswalda a královny Deborah. Bylo zrušeno nástupnické pravidlo zakazující korunovaci ženských dědiců. To však vyvolalo u některých šlechticů odpor a vznikl anarchistický spolek zvaný Klan rudé lišky, který si klade za cíl zákon o nástupnictví obnovit do staré podoby a zbavit se celé královské rodiny.

Aby toho však nebylo málo, objevují se od severních hranic království zkazky o obrovitém jezdci na vraníkovi, který objíždí drobné vísky a spolu se svými kumpány je plundruje. Místní lordi jsou z něj na větvi, poněvadž vždy s celou svou bandou zmizí jako pára nad hrncem a stop je pomálu. Lordové severu mají příliš málo mužů a jsou příliš rozhádaní mezi sebou, aby se zvládli záhadné hrozbě postavit a ochránit svá drobná léna před nájezdy. Hraničářů je momentálně v království málo, méně než by mělo být a úkolů je na tak malý počet příliš mnoho.

Objeví se noví hraničářští učni, kteří by pomohli situaci zvrátit? Objeví se noví mladí bojovníci, kteří pozvednou meče spravedlnosti?

——-
Herní fórum: https://hranicaruvucen.cz/
Discord: https://discord.gg/xYnmarkt3X

0 Tuto RPG zatím nikdo nedoporučil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *